Wandeling vulkaan Jaujac op 50 minuten van L'Xpérience Chambres d'hôtes

WANDELEN IN JAUJAC

LA MAISON DU PARC

La maison du Parc” is een museum gevestigd in een prachtig kasteel “Rochemure”, een oude boerderij uit de 18de eeuw. Het ligt in het plaatsje Jaujac op 50 minuten rijden van L’Xpérience Chambres d’hôtes. Het schitterende landgoed bestaat uit 40 hectares grond en is zeer de moeite waard om te bezoeken. Zo is er een uitgedoofde vulkaan waar om de krater heen een prachtige wandelroute is uitgezet. Zo is er een vijver waar een enorme diversiteit aan libelles te bewonderen is.

vulkaankrater Jaujac vlakbij L'Xpérience Chambres d'hotes

Rinell en Starck op de vulkaankrater in Jaujac

Er is een tentoonstelling over het archeologisch ontstaan van deze streek, uitleg over de basaltstromen en de rotsen en stenen. We leren hoe de argrariers vroeger werkten, met welke gereedschappen en hoe ze de aarde bewerkten. We leren hoe in de middeleeuwen men begon met het bouwen van terrassen en hoe men omging met de bewatering. Een prachtig uitzicht vanaf “La maison du parc” steelt de show met haar vier kastelen. Het kasteel “Castrevieille” is een monument dat vele vakantiegangers trekt. Jaujac heeft een schitterend dorpsplein “Champs de Mars” dat is omgeven door bomen en een mooie fontijn heeft. Een fijne plek voor ontmoetingen, jeu de boule spelen, de markt te bezoeken of gewoon op een terrasje te genieten. Wil je meer weten? klik dan op: www.parc-monts-ardeche.fr

ROUTEBESCHRIJVING WANDELEN IN JAUJAC

Vanaf Valgorge rijd je met de auto richting Largentiere over de D24. Na 17 kilometer neem je de D235 naar Jaujac. Dit is een schitterende weg met vele mooie uitzichten. Na 16 kilometer arriveer je in Jaujac waar je de aanduidingen “Maison du Parc” volgt. Er is een parkeerterrein waar je gratis kunt parkeren. Achter het musuem begint de wandeling naar de uitgedoofde vulkaan.

Wandeling vulkaan Jaujac op 50 minuten van L'Xpérience Chambres d'hôtes

Rondje om de vulkaan of alleen de krater bezoeken

Je kunt twee dingen doen. “Tour du cratère” of onmiddelijk naar de krater zelf. Het leukste is een Tour du caratère want dan loop je over de oude basaltstromen en geniet je van mooie vergezichten. Ook vind je publicatieborden met uitleg. Wanneer je klaar bent met de wandeling kom je op het aanvangspunt uit waar je naar de krater zelf kunt lopen. Geen moeilijke wandeling, geen lange wandeling maar veel cultuur en uitleg over de Ardèche, de archéologie, cultuur en erfgoed. Bovendien is het gratis. DOEN!

 
 
 
Moeilijkheidsgraad wandelen : makkelijk
Duur wandelen                           : 1 uur
Hoogteverschil wandelen         :valt mee, goed te doen